«Виклики і можливості – місцевий вимір»: у Рівному відбувся форум “Європейської Солідарності”

2 жовтня в стінах Дубенського замку відбувся форум Рівненської територіальної організації політичної партії «Європейська Солідарність». Близько 200 депутатів «ЄС» в радах усіх рівнів, голови громад, активісти партії та потужний експертний пул. Це був перший форум, але він вже зібрав представників не лише нашої області, а й з Києва, Полтави, Львова, Луцька. Зустрілися не заради промов – виключно тематичні панелі і фахові дискусії. Менше риторики, більше практики – це було метою форуму «Виклики і можливості – місцевий вимір». Ми прагнули зробити ставку на практичність і не прогадали.

Ще влітку 2020 року команда «ЄС» визначила виклики, що є спільними для більшості громад області: проблеми інфраструктури, економіки, охорони довкілля та комунікація (тобто як зменшити відстань і збільшити якість діалогу між громадянами, експертами і політиками) – все це лишається актуальним. Саме тому ми зібрали вузькотематичні дискусійні панелі, де місцеві депутати і чиновники могли не тільки почути експертну позицію народних депутатів і галузевих фахівців, а й обмінятися думками у відкритій дискусії.

Фаховість, конкретика, приземлення глобальних викликів на місцевий грунт та навпаки – все це забезпечили, напевно, кращі в країні експерти: із екологічних проблематик – Андрій Зінченко, співзасновник ГО Greencubator та Артем Миргородський, виконавчий директор і засновник проєкту GreenAge; інфраструктури та урбаністики – Володимир Омелян, екс-міністр інфраструктури та транспорту та Ігор Могила, фахівець із питань міського транспорту та мобільності. Економіко-соціальний зріз представив екс-міністр соціальної політики Павло Розенко. Окремий резонанс викликала презентація заступника мера Полтави Ігоря Петриченка та доповідь радників керівника аеропорту Рівного Вадима Марченка та Олега Парфенюка. Приємно, що поруч із запрошеними гостями високий рівень компетентності презентувала команда з Рівного: лідер із питань екологічного сектора Оксана Майборода, координаторка ГО «Екоклуб» Ольга Лящук, головний архітектор Рівного Дмитро Котляров, наші міські й обласні депутати Наталія Майорова, Олександр Процюк, Олександр Дехтярчук. А те, що місцеві виклики чують і розуміють на рівні парламентської фракції «Європейської Солідарності», показала присутність на форумі народних депутатів Ніни Южаніної, Яни Зінкевич, Софії Федини, Ростислава Павленка, Миколи Величковича, хоч і віддалено, але – Марії Іонової.

Окрема подяка десанту київських інформаційників та ідеологів від Сергія Тарана та Олени Соколан – їх першими ангажували на наступні тренінги. Важливою стала й ідеологічна панель, де Сергій Таран, Ростислав Павленко та Віталій Гайдукевич зачепили тему, яка багатьом в українській політиці досі здається дивною і неважливою – будь-які партії мають існувати виключно на ідеологічних засадах. Це не просто, але «Європейська Солідарність», на відміну від більшості політсил в країні, точно може сказати, що ми презентуємо модерний український консерватизм і є поміркованою право-центристською силою. Ми знаємо, як поєднати вільний ринок та ліберальну економічну платформу із захистом національної ідентичності і безпеки, недоторканністю приватної власності та створення суспільства відповідальних громадян.

Справедливою кульмінацією форуму стало створення жіночого крила «Європейської Солідарності» Рівненщини, про що заявила керівниця секретаріату Рівненської територіальної організації «Європейська Солідарність», депутатка Рівненської обласної ради Катерина Самардак.

Зрештою, крапку Першого обласного форуму «Європейської Солідарності» поставив Петро Порошенко. Знаходячись на безпековому форумі у шведському Вісбі, лідер партії у відеозверненні наголосив, що захист інтересів України та її громадян – це справа усієї команди, кожен на своєму місці від тергромади і до парламенту. І цей захист має бути компетентним і дієвим. Команда «ЄС» має бути готова в будь-який момент стати до виправлення усіх бід, які натворила злочинна дилетантура «слуг».