Семінар з партійної розбудови для партійців «Європейської Солідарності» відбувся на Рівненщини

Захід було організовано секретаріатом РТО ПП «Європейська Солідарність» у співпраці й за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.

Відкрив семінар голова Рівненської територіальної організації політичної партії «Європейська Солідарність» Віталій Гайдукевич. Він підкреслив, що «Європейська Солідарність» є основною опозиційною політичною силою в Україні, відтак у міжвиборчий період завдання кожного осередку – доносити важливість ідеології партії до кожного українця. Тому цей семінар важливий з точки зору розуміння точок росту і адекватної оцінки власних сил і можливостей, а також напрацювання потужних і дієвих механізмів партійної розбудови. Віталій Гайдукевич побажав учасникам заходу активної й продуктивної роботи.

Координатор проектів Фонду Конрада Аденауера в Україні Василь Михайлишин наголосив на тому, що стабілізація партійної системи України є одним із ключових завдань Фонду впродовж багатьох років. Пан Василь нагадав, що в Німеччині нещодавно відбулися вибори, за результатами яких Християнсько-Демократичний Союз після 16 років при владі вперше не потрапив до уряду. «Хочу наголосити на тому, що співпраця Фонду Конрада Аденауера з «Європейською солідарністю» не є вулицею з одностороннім рухом. ЄС має досвід перебування в опозиції, натомість ХДС вже певною мірою забув, як це – бути в опозиції. Тож досвід «Європейської Солідарності» такий же важливий для наших німецьких партнерів, як і досвід побудови партійної структури для партійців Євросолідарності», – сказав Василь Михайлишин.

Народна депутатка Яна Зінкевич наголосила на тому, що «Європейська Солідарність» на Рівненщині має унікальну ситуацію, адже партія повністю перезавантажилася перед останніми виборами. «До нас прийшло багато молодих, потужних, талановитих людей. Та все ж мушу визнати: нам ще не вистачає певної стабільності, знань, досвіду, адже минуло всього півтора року після виборів. А зовсім скоро нас буде очікувати ще більша серйозна боротьба, адже невдовзі парламентські вибори. І тому ми маємо потужно працювати на всіх рівнях. Бо якщо ми зараз, для прикладу, поставимо в пріоритет місцевий рівень, а першими будуть парламентські вибори, ми можемо втратити на обох позиціях. Я рада, що ми тут зібралися саме для того, щоб вчитися. Нам потрібно переймати чужий успішний досвід, ставати кращими, сильнішими. Тому що насправді надії більш ні на кого, крім нас, немає», – наголосила Яна Зінкевич.

Народний депутат України Микола Княжицький, вітаючи учасників заходу, наголосив на тому, що для політиків важливо мислити стратегічно і планувати свою роботу наперед не на один рік. «Одна річ, коли партієць очолив ОТГ й має ресурс і можливості робити хороші та потрібні речі. А інша – як-от для прикладу в Полтаві. Їхній мер – чистий сепар, який розказує, що його підтримала ЄС, а представники Євросолідарності отримали посади, очолили ті чи інші комісії в раді, – пояснює Микола Княжицький. – Насправді ці комісії ні на що не впливають і ні за що не відповідають, а весь негатив, особливо в світлі останніх заяв мера Полтави, падає і на ЄС. Тому ще раз хочу наголосити на важливості стратегічного планування та закликаю кожного з вас надавати перевагу не одномоментним вигодам, а майбутнім перспективам».

Після організаційної частини учасники семінару працювали з представниками медійного крила партії. Так, зокрема, депутат Київської міської ради, політолог Сергій Таран розповів про правила ведення інформаційних кампаній у соцмережах. Розглядалися питання висвітлення діяльності як партійців, так і депутатів, а також учасники семінару поспілкувалися про особливості організації активностей партійних осередків у міжвиборчий період та грамотного їх висвітлення. Сергій Таран наголосив на важливості того, щоб осередки та депутати були активними в соцмережах, адже таким чином вони формують свій імідж та залучають прихильників.

Інформаційна аналітикиня Анна Глухенька поділилася результатами внутрішньопартійної системи моніторингу активності депутатів Євросолідарності та розповіла про методи її підвищення.

Редакторка сайту «Європейська Солідарність» Тетяна Панченко розповіла про правила написання інформаційних повідомлень у соцмережах та навела приклади успішних медійних кейсів.

На завершення першого дня семінару його учасники прослухали лекцію історика, викладача Національного університету «Львівська політехніка» Романа Лехнюка про те, чому варто бути консерватором у 21 столітті і чому саме така ідеологія є близькою ментально й історично українцям: «Події останніх років показують, зокрема результати виборів, що ідеї та ідеології мають значення. В українських реаліях найбільш адекватною є так звана ідеологія здорового глузду, яка ґрунтується на двох основах: ідеї республіки як спільної справи активних громадян та консерватизму – як запобіжника, що не дасть впасти в крайнощі. Мова, культура, історична пам՚ять – це дуже важливі речі. Багато прихильників ліберальних ідей на них дивляться скептично. Але насправді це основа. Громадянин будь-якої держави має вміти відповісти на питання – хто я є, а щоб відповісти на це питання має значення мова, має значення віра, має значення історія, і в наших реаліях наша армія, яка нас захищає від агресора. Але, звичайно, потрібно враховувати і соціально-економічне становище. І от якраз консерватори прагнуть балансу в цих речах».

Другий день семінару для партійців Євросолідарності Рівненщини був наповнений практичними порадами і кейсами з партійної розбудови.

Своїм досвідом і напрацюваннями з партійного будівництва поділився інформаційний аналітик, політтехнолог Ігор Ткач. Його виступ викликав жваве обговорення, партійці рівненської Солідарності ділилися власними спостереженнями й досвідом роботи під час виборів та у міжвиборчий період, активно реагуючи на унікальні, а часом навіть провокативні репліки доповідача. Втім, своєї мети Ігор Ткач досяг –  чимало учасників семінару висловили намір застосовувати в своїй роботі кейси, якими він поділився.

Психологи, експерти Інституту Політичної Освіти Юлія Сулаєва та Дмитро Кущ розповіли учасникам заходу про те, яка поведінка буде ефективною в конфліктній ситуації і як правильно виходити, а ще краще – не допускати  перетворення дискусії на конфлікт. Доповідь психологів супроводжувалася практичними прикладами та роботою учасників семінару в групах. 

Підбиваючи підсумки двох днів роботи, Віталій Гайдукевич наголосив на тому, що Україна не має успішного і сталого досвіду побудови ідеологічних партій. Тому немає простих відповідей, як і очевидних рецептів. Зате, на переконання Гайдукевича, маємо величезне поле для експериментів: «Як достукатися до середнього класу, щоб він не чекав якісної політики, а брав участь в її творенні? Як політикам навчитися бути ідеологічними і привити в суспільства звичку цінувати ідеї, візії, механізми та інституції? Як зробити нормою правило: довіряєш політичній партії – профінансуй її, кожна гривня важлива? Як спустити на місцевий рівень розуміння: місцева політика – це не про господарювання-лавочки-лампочки, це також про правила – правила розумного розвитку громади? Щоби стати ближче до відповідей на ці питання, ми і збиралися. Подяка фонду ім. Конрада Аденауера за те, що допомагають нам в цьому. До слова, якось Аденауер зауважив – суть політики полягає не в тому, щоби бути правим, а втому, щоб зберегти правоту. А для нас надзвичайно важливо і лишатися правими, і зберігати правоту. Модерний український консерватизм має усі можливості еволюційно і  якісно розвивати державу. Справа за нами – маємо навчитися ці можливості розкривати і використовувати».