Московія, а не Російська Федерація: депутати Рівненської облради вимагають відновити історичну справедливість

Змінити офіційну назви держави «Російська Федерація» на «Московія» вимагають у президента та парламенту депутати Рівненської обласної ради. Звернення, ініційоване головою облради Сергієм Кондрачуком, підтримав 41 депутат.

Депутати Рівненської обласної ради звертаються до Президента України та Верховної Ради України з вимогою відновити історичну справедливість та на всіх рівнях (державному, дипломатичному, офіційно-діловому та ін.) замість назви «Російська Федерація» чи «Росія» використовувати історичну назву – Московія, а громадян цієї держави називати москвинами.

– Можливо, нам закидатимуть, що назва «Московія» може не відповідати міжнародній назві держави. Але це легко спростовується офіційною українською назвою держави Bundesrepublik Deutschland – Федеративна республіка Німеччина. При цьому найбільш поширеною міжнародною назвою цієї держави є «Германія» та її мовні форми, – пояснив Сергій Кондрачук, який є автором і особисто зачитав звернення з трибуни Рівненської обласної ради.

Відновлення історичної справедливості, повернення північному сусідові його справжньої назви матиме суттєвий вплив на суспільно-політичні процеси в Україні, на сам розвиток української держави, йдеться у зверненні, яке підтримала більшість депутатів Рівненської обласної ради.