Політичні переслідування в Україні: спочатку це боротьба з політичними опонентами, а далі – з кожним інакомислячим?

Громадські діячі Рівненщини обговорили ситуацію з політичним переслідування лідера опозиції і чим це може загрожувати кожному українцю.

Сьогодні, 14 січня в Рівному відбувся прес-брифінг відомих громадських діячів Рівненщини, які незгодні з діями чинної влади, яка взялася за переслідування опозиційного лідера. Юрій Журавель (співак, художник, музикант), Михайло Юрчук (МС Gonibez), Віктор Пражмовський (голова обласної федерації козацького бойового мистецтва «Спас») висловили свою незгоду з тим, що в країну повертаються політичні репресії та боротьба з інакодумством.

Лідери громадської думки обговорили виклики, які зараз виникають перед неполітичною сферою, зокрема в культурі та мистецтві, громадській діяльності. Політичні переслідування патріотів – не новина для української історії, навіть новітньої. Але останнім часом все це почало набувати тривожного звучання. Спочатку затримання і арешти РІФа, волонтерів, переслідування Стерненка. Тепер центральна влада перейшла на зачистку політичного поля. Всі ці процеси накладають відбиток на діяльність митців та діячів культурної сфери. 

Зі слів Юрія Журавля, його гурт “Ot Vinta” практично відсутній зараз в медіа-просторі. Його україномовна музика “неформат” – але відкрито цього ніхто не каже, просто мовчки його не пропускають на ефіри. То ж українському митцю творити і доносити свої творіння до слухача/глядача все складніше.

Відомий своїми укротеками (україномовними сетами для дискотек) МС Gonibez каже, що по молоді, з якою регулярно працює та спілкується він бачить, яке неконтрольоване засилля російськомовного контенту в соцмережах і як це на них впливає. Інформаційний простір України – далеко не український, а, фактично, філіал північного сусіда. І ми втрачаємо молодь через це. Є україномовні блогери, лідери думок і це чудово, але – це дуже малий відсоток від загальної ситуації.

Важливість національно-патріотичного виховання ігнорується центральною владою – каже голова обласної федерації козацького бойового мистецтва «Спас», Віктор Пражмовський (відомий в соцмережах як Семен Монах). Програми, які існували раніше недофінансовуються, а така діяльність не стимулюється. Це ж стосується і виробництва кіно, на якому виховується молоде покоління. Важливість існування такого контенту безсумніву велика і це використовують проти національно-патріотичного виховання. 

В підсумку очевидно, що переслідування українських патріотів має на меті ще більше знизити загальний рівень патріотизму в суспільстві та зачистити опонентів. Русифікація інформаційного поля та боротьба з опозицією особливо небезпечна перед лицем зовнішньої загрози, коли наші кордони порушує агресор. А Банкова цілеспрямовано придушує демократію, щоб ніхто не завадив підписати капітуляцію перед Росією.