Програма національно-патріотичного виховання в дії: в Рівненському пластовому центрі презентували проєкт “Однострій і символіка ЗСУ”

28 січня в Рівненському обласному молодіжному пластовому вишкільному центрі відбулася презентація проєкту “Однострій і символіка ЗСУ: історія та сучасність”. Ініціатива впроваджується в рамках програми національно-патріотичного виховання, прийнятої торік Рівненською обласною радою.

Ініціював проєкт депутат Рівненської обланої ради, голова Рівненської територіальної організації ПП “Європейська Солідарність” Віталій Гайдукевич, який свого часу брав активну участь у розробці символіки та форми для української армії.

Тож за активної участі дизайнерів, істориків та Віталія Гайдукевича зокрема світ побачили комплекти плакатів, присвячених Збройним силам України, які віднині демонструватимуться з навчальних залах Рівненського пластового центру.

“Плакати містять інформацію про однострої, знаки розрізнення, погони нашого війська, а також про історичне підґрунтя символіки ЗСУ. Наразі видруковано 42 комплекти, у кожен з яких входить 18 таких плакатів. Сьогодні ми передали їх кільком іншим навчальним закладам Рівненщини. Переконаний, ці плакати стануть доречними наочними посібниками під час викладання історії та захисту України”, – розповів голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук.

“Війни (і захист від них) починаються в головах. Ми це ігнорували десятки років і тепер маємо проблему, – коментує Віталій Гайдукевич. – Рік тому, як фракція “Європейська Солідарність” у Рівненській обласній раді заступила до каденції, виявилося, що область не мала затвердженої програми національно-патріотичного виховання. Оскільки НПВ – один із пріоритетів ЄС, то ми, залучивши місцевих експертів, взялися за її створення. Тож тепер Рівненщина має затверджену програму НПВ, яку потрібно розвивати, покращувати і, головне, реалізовувати.

Сьогоднішня презентація виставки “Однострій і символіка ЗСУ: історія та сучасність” якраз і є прикладом реалізації одного з напрямків НПВ.

Приємно, коли наша реформа розкривається новими гранями навіть в епоху деградації імені Зеленського”.