Медики ‒ партійці та депутати “Європейської солідарності” Рівненщини ‒ розповіли про свою роботу під час війни

Щороку в третю неділю червня в Україні відзначають День медичного працівника.

З нагоди свята ми поспілкувалися з партійцями та депутатами ПП «Європейська солідарність» Рівненщини, що належать до цієї професії, та запитали, як змінилося їхнє життя з початку повномасштабного вторгнення.

Юрій Поліщук, заступник міського голови Рівного з питань медицини та соціального захисту, військовий медик, хірург. Зараз Юрій Петрович знаходиться на фронті.

«Загалом усе нормально за умови, коли знаєш, що робити, коли і як. З того часу, як був на фронті в 15-му році, мало що змінилось. Головне – регулярні жорсткі навчання для пацанів, навіть у проміжках між активною роботою. Весь батальйон і всі родичі моляться, щоб у медиків було поменше роботи… Але зараз буває по-різному…»

Ганна Тимощук, голова Здовбицького первинного осередку партії, фельдшер-лаборант. З початку повномасштабного вторгнення пані Ганна сформувала і передала сотні аптечок для наших захисників.

«Якщо в нас просять аптечки на фронт, то ми не відмовляємо нікому, незалежно від того, чи це військовий з нашої громади чи навіть з іншої області. Навчилися формувати аптечки і для парамедиків. Адже вони значно відрізняються – особиста для бійця і професійна для медика підрозділу».

Володимир Бобик, партієць Дубровицького первинного осередку, акушер-гінеколог.

«Роботи стало більше, насамперед тому, що були додаткові чергування на випадок надходження поранених. Вже 26-го лютого, на третій день повномасштабного вторгнення до нас приїхала народжувати переселенка з Гостомеля. Нині щотижня ми маємо одну-дві жінки, і бувають досить складні ситуації. Поступали молоді дівчата вагітні, які втікали з Харкова, з Херсона, які там були по кілька тижнів в бомбосховищах. Це дуже важко… Здригаєшся від того, що в тебе в кишені задзвонив телефон… Стикнулися з багатьма хвилюючими ситуаціями… Здавалося б, лікар має бути готовий до всього, але, на жаль, до війни нас не готував ніхто».

Ірина Каспришен, депутатка Клеванської селищної ради, невролог.

«Ми працюємо з пацієнтами з нейротравмою. Усіма нам доступними методами відновлюємо їхню функціональність. Допомагаємо їм адаптуватись до тих умов, в яких вони опинилися… Хтось вчиться знову ходити, стояти, а іноді і просто тримати ложку своїми руками…. Також, якщо ці люди не можуть самі себе обслуговувати, ми вчимо їхніх рідних, як треба себе поводити, як за ними доглядати… Власне, такі от реабілітаційні моменти. Біль, страх, зневіра, відторгнення – все це нам разом доводиться долати і це дуже нелегкий шлях. Але в кожного свій фронт. Тримаємо його і радіємо маленьким і великим перемогам у відновленні наших пацієнтів».

Ми хочемо щиро подякувати кожному медику за їхній титанічний подвиг, за піт і кров, зусилля і час, які вони віддають своїм пацієнтам! Вітаємо з Днем медичного працівника!